בית כנסת וקהילה מקומית – דו לשוני

11 באפריל 2015

באנר עבור הבלוג

המניין המשפחתי המסורתי כפר ורדים הוא קהילה, המשייכת את עצמה לתנועה היהודית המסורתית בישראל ובעולם.

למניין בית כנסת חדש בכפר, וילדי הקהילה משתתפים בתנועת הנוער של התנועה המסורתי נוע"ם – נוער מסורתי.

לקראת הבר-מצווה של בני הצטרפנו לקהילה זו כחברים, והתאהבנו באנשי הקהילה ובאוירה של יהדות נינוחה, חופשית, שוויונית, משפחתית ומחבקת. לאחר טקס הבר מצווה של בני, שהיה מרגש מאוד, ובאו לתמוך בנו כל כך הרבה חברי המנין המשפחתי, חשבתי על דרך להחזיר מעט לקהילה, בדרכי שלי. האתר של הקהילה היה מיושן ובלתי ניתן לתפעול, כי איש לא ידע כיצד לתפעל אותו, ואבד הקשר עם אלה, שבנו אותו מלכתחילה. על כן שדרגתי אותו בהתנדבות עבור הקהילה, ואני ממשיכה לתת לה שירות תמיכה פעילה, כאשר נדרש.

המטרה כאן הייתה בעיקר פשטות בשימוש, כדי שחברי הקהילה והעמותה שיתנדבו לעשות זאת יוכלו לתחזק את האתר בקלות גם בלי לדעת הרבה במחשבים, אינטרנט ובניית אתרים. וודאי בלי לדעת תכנות או עיצוב, ותוך שיתוך שכלים חינמיים של גוגל, כמו אלבומי פיקאסה-ווב, מייל ויומן. העלאה קלה ומהירה של פוסטים קצרים של חדשות הקהילה ובית הכנסת, שיופצו אחת לשבוע בלחיצת כפתור לרשימת התפוצה. אלבומי תמונות של אירועים, חגים וחיי הקהילה השוקקים – לפרסום ועדכון בארץ ובחו"ל. כמו כן, אלבומי תמונות רבות במספר גלריות מופרדות לפי נושא – לוויזואליות גבוהה של העברת החוויה החיובית של השתייכות לקהילה..

כמו כן, הייתה בקשה לאתר דו-לשוני, לעתודה של מילוי תוכן מאוחר יותר. לא בכל העמודים נכתב ו/או תורגם תוכן בידי חברי הקהילה, ורובם הגדול של הפוסטים בשלב זה אינם מועלים בשתי שפות – אך האתר נבנה לתפקד בעברית ובאנגלית כאחד. לוח הבקרה שלו עובר גם כן בקלות מעברית לאנגלית ובחזרה, בהתאם לצורך ונוחות המתפעל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.